KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15967332
*
nr 1596 7332
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, "Fliken Norberg". Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x71 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 20:26:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 05:50:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred thörne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
nr 1596 7332
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, "Fliken Norberg". Signerad, daterad 1894. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x71 cm
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 05:50:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk mÃ¥lare född 1850, död i Stockholm 1916.Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred thörne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52